Istra 1961 poražena na Rujevici

Istra_1961-Rijeka_22.4.2017_Foto_Zubonja_(11)RIJEKA : ISTRA 1961 2:0
U 8. minuti sjajan udarac iz slobodnjaka izveo je Rumunj Matei i lopta pogađa gredu. Nakon tog udarca gledamo premoć Rijeke do kraja poluvremena, ali obrambeni blok zeleno-žutih bio je nepremostiva prepreka za riječke napadače. naravno da takav način igre sa samom obranom svojeg gola je uglavnom samoubojstvo i Riječani su to iskoristili u drugom dijelu.

A drugi dio je započeo ”Deja vu” udarcem Mateia iz slobodnjaka u 48. minuti, ali lopta opet pogađa prečku. Nakon opsade gola Istre 1961 u 66. minuti Gorgon puca glavom, lopta pogađa prečku, ali se nesretno odbija od Ivušića u gol. U 70. minuti ”oči u oči” su bili Matei i Ivušić, ali je golman Istre 1961 bio uspješniji. Nesretni dan Istre 1961 se nastavio i osam minuta kasnije, kada je Gojković pokušao zaustaviti loptu koja je išla prema samom Gavranoviću, ali ju je nesretno skrenuo prema vlastitoj mreži.

Rijeka : Istra 1961 2:0 (0:0) Strijelci: 1:0 Gorgon (66), 2:0 Gojković (74′ autogol),

Rijeka: Sluga, Ristovski, Elez, Punčec, Zuta, Maleš, Bradarić, Heber (od 46′ Vešović), Matei (od 82′ Mišić), Gorgon, Jelić (od 70′ Gavranović).

Istra 1961: Ivušić 6,5, Miloš 6, Gojković 5,5, Mitrevski 6, Bertoša 6, Pavić (od 12′ Halilović 5), Kitanovski 5,5, Puclin 6,5, Maksimović 5(od 79′ Jelavić), Prelčec 5 (od 68′ Grujević), Matyazh 5. (dv)