Loren Maružin junak Istre 1961 u Vinkovcima

HRVATSKI NOGOMETNI KUP: CIBALIA – ISTRA 1961 2:3

U kup utakmici Darko Raić Sudar se ipak opredijelio za igrače koji manje igraju, a oni su mu uzvratili prolaskom u četvrtfinale, iako do 83. minute nije tako izgledalo, ali dvojac s klupe (Maksimović i Maružin) je preokrenuo igru u korist Puljana te su sa dva gola igrači Istre 1961 došli do nove sjajne pobjede u Vinkovcima.

U prvom poluvremenu gledali smo jalovih 40 minuta, bez nekih šansi, a onda u 40. minuti Prelčec nepotrebno igra rukom u jednom skoku u kaznenom prostoru i to je penal za Cinaliju kojeg sigurno relizira Pervan.

U 43. minuti lopta dolazi Haliloviću na volej na rubu šesnaesterca, on sjajno puca i golman Nevistić je bio nemoćan, te je Istra 1961 izjednačila, a u drugoj minuti Puljani su mogli i povesti nakon što je Escoval bio u šansi glavom ali je slabo pucao.

I drugo poluvrijeme je bilo u početku, da bi Vinkovčani u 57. minuti postigli gol preko Pervana, koji je glavom sam i neometan zapucao loptu u mrežu sa 5-6 metara od gola Ćorića, nakon nekoliko minut velika prilika Cibalije za povećanjem vodstva, ali udarac glavom Miličevića završava na stativi gola Istre 1961.

U tom periodu trener zeleno-žutih u igru ubacuhe prvo Maksimovića, potom i Maružina i ta dvojica donose novi ”život” u pulskim redovima i slijedi nenadani preokret.

Prvo je Maružin pobjegao obrani Cibalije, srušen je u kaznenom prostoru, a Mitrevski je siguran realizator penala. Slijedi sjajna akcija Maksimović – Maružin, na kraju Loren ubacuje do usamljenog Grujevića koji gađa mrežu domaćih za veliko slavlje Puljana.

Cibalia : Istra 1961 2:3 (1:1), Strijelci: 1:0 Pervan (40-11m), 1:1 Halilović (43), 2:1 Pervan (57), 2:2 Mitrevski (83-11m), 2:3 Grujević (88).

Cibalia: Nevistić, Karamarko, Peričić, Štrkalj, Filipović, Milić, Plum, Kordić, Pervan, Rubić, Miličević.
Istra 1961: Ćorić 6, Grujević 6,5, Escoval 6, Mitrevski 6,5, Hadžić 6, Halilović 6,5, Ferreira 5,5 (od 61′ Maksimović 7), Prelčec 5,5, Kitanovski 6,5, Matyazh 5,5 (od 75′ Maružin 7,5), Jelavić 5,5 (od 90′ Miljanić).