Pula 1981 pregazila Stoju

k2aruwjPULA 1981 – STOJA 100:65
Košarkaši Pule 1981 na najbolji su mogući način otvorili novu kalendarsku godinu, u 13. kolu A2 lige Zapad 2016/17 u gradskom su derbiju uvjerljivo slavili protiv Stoje konačnim rezultatom 100:65.

Kako je i najavljeno, obje su ekipe nastupile bez nekoliko važnih igrača, gosti su došli bez Tumpića, Pajkovića i Martinovića, dok su bijelo-plavi bili bez Ante Graše, Nerea Gržinića i s Vanjom Perdijom koji je praktički došao u dvoranu iz kreveta. Da stvar bude gora, bijelu zastavicu je morao dignuti i trener Dalibor Mezulić, a s obzirom na to da je i Leo Krizman bolestan, ulogu trenera je za ovu utakmicu preuzeo kapetan Semil Sijamhodžić.

Susret bolje otvaraju gosti koji lagano zabijaju prvih nekoliko napada dok se Puležani ne snalaze protiv zonske obrane te semafor pokazuje 0:7 i 2:9 polovinom prve četvrtine. Nakon minute odmora domaći konsolidiraju svoje redove i ubrzo dolaze u egal te krajem prve četvrtine vode +5 (25:20). Do poluvremena, ponajviše preko raspoloženog Ante Božića, Pula 1981 povećava prednost i na veliki se odmor odlazi pri rezultatu 53:34.

Pokušala se Stoja u nastavku, preko sjajnog Nina Daska, rezultatski približiti, no Puležanima sinoć nije bilo do dramatičnih završnica te konstantno održavaju 20-tak razlike. Početkom posljednje dionice priliku za igru dobivaju i mlađi igrači pa se u strijelce upisuju i Kondić i Zvijerac.

Najefikasniji kod Pule 1981 bio je Božić s 30 postignutih koševa, Dino Rakić dodao je 24, Petar Grašo 13, Fabio Gržinić 12, te Bruno Šoba 9. Kod Stoje je Dasko zabio 32, dok je Dominik Ban dodao 20. Bijelo-plavima je ovo 8. pobjeda u sezoni, a pred njima su sada čak četiri gostovanja: Pazin, Labin, Kraljevica i Kastav.

PULA 1981 – STOJA 100:65 (25:20, 28:14, 18:17, 29:14)

Pula 1981: Sijamhodžić, Perdija, Čakarić 3, Šoba 9, Grašo 13, Gržinić 12, Zvijerac 3, Božić 30, Malagić, Kondić 4, Rakić 24, Đugum 2.
Stoja: Orlić, Gustovarac 4, Sošić, Dasko 32, L.Buršić, Kurtović, Ban 20, Lešić 9, M.Buršić, Antolović.