Puležani uzvratili za poraz u Ludbregu

17.01.2015._-_20.00_Kosarka_-_Pula_1981-_Rovinj_-_PATTINAGGIO_-_FOTO_BASSO_(7)Košarkaši Pule 1981 upisali su drugu uzastopnu pobjedu u kvalifikacijama za Premijer ligu, ukupno petu. Nakon Borova, u Domu sportova Mate Parlov kapitulaciju je morao potpisati i Grafičar, kojem su tako Puljani na najbolji način uzvratili za poraz u Ludbregu.

Nije bilo lako, premda su 39 minuta bili u rezultatskom minusu uporni gosti odbijali su se predati i stalno su disali za vratom domaćinu, no kad su Ludbrežani u završnici zbog pet osobnih pogrešaka ostali bez svog “teškog” centra Šamarije, Puljani su to iskoristili da se s nekoliko poena iz reketa odlijepe i na tom stečenom kapitalu stignu do nova dva boda.

Odlično su košarkaši Pule 1981 ušli u susret. Dasko je pogodio dvije brze trice i nakon dvije i pol minute rezultat je bio 10:2, nakon čega je krenuo Božić koji je do šeste minute postigao deset koševa, koliko i cijela protivnička momčad, a njegovo zakucavanje u kontri Puljanima je donijelo “plus deset” (20:10). Izgledalo je u tim trenucima da je Grafičar “zreo” za uvjerljivi poraz, no gosti su do kraja prve četvrtine uspjeli povezati svoje redove, drugu otvorili s dva prodora Petrovića i na semaforu je pisalo 26:23.

Da se Ludbrežani u potpunosti ne vrate u život pobrinuo se Dasko s dvije nove trice, no propusna pulska obrana ostavljala je previše prostora gostima koji su nastavili pritiskati domaćina. Ušlo se tako u završnicu prvog dijela pri rezultatu 40:35, a onda je gostujući razigravač Novak spojio tricu i dvicu za prvo poravnanje na susretu. Imao je najefikasniji strijelac susreta i dodatno slobodno bacanje kojim je mogao dovesti Grafičar u vodstvo, ali nije ga iskoristio, dok je na drugoj strani precizan bio Đugum za 42:40, rezultat s kojim se otišlo u svlačionice.

Dalo je to nagovijestiti neizvjesno drugo poluvrijeme i tako je i bilo. Dasko je i u trećoj dionici bio šuterski raspoložen te održavao minimalnu prednost domaćina, potom su gosti serijom 0:6 uspjeli stići do prvog vodstva na susretu (52:54 – 27′), da bi u zadnjih deset minuta momčadi ušle poravnate (59:59). Tu su i jednima i drugima ruke počele drhtati (61:61 – 34′), a onda su se prvi pribrali Puljani koji su preko Đuguma i Božića napravili seriju 6:0 te stečenu prednost uspjeli sačuvati do kraja.

PULA 1981 – GRAFIČAR 74:68 (26:19, 16:21, 17:19, 15:9)

Pula 1981: Sijamhodžić, N.Gržinić 15, Perdija, Bulešić, A.Grašo 6, F.Gržinić 5, Božić 15, Ferenčić, Dasko 19, Đugum 14; trener: Mezulić.

Grafičar: Martinec, Nakić 10, Siladić, Petrović 13, Štefan 7, Križanić, Šamarija 11, Prpović 7, Hatlak, Novak 20, Koljnrejak; trener: Mudri.