Sjajna pobjeda Istre 1961 u Vinkovcima

CIBALIA : ISTRA 1961 1:4
Kakvo prvo poluvrijeme ”gladnih” i nesretnih igrača Istre 1961. Glad za plaćom, pretvorila se u glad za golovima u prvih 45 minuta vinkovačkog dvoboja.

Krenulo je kao iz snova, kontra Gotal nesebični ubačaj prema Ofosuu koji gađa za 0:1 u 5. minuti.

U 11. minuti Kitanovski centaršutom pronalazi usamljenog Gotala koji sad glavom ubacuje loptu u mrežu za 0:2. I srećom tu Puljani nisu stali već je volejem u 23. minuti Kitanovski doveo Istru 1961 u vodstvo od 0:3, s napomenom da je ovog puta asistent bio Čuljak.

Istra 1961 je imala i veliku priliku za 0:4, ali Kitanovski, nakon što je u solo prodoru došao do kaznenog prostora, umjesto da doda usamljenom Gotalu, puca ali Šubarić brani. Jedinu šansu domaćih bilježimo kada je Bertoša pogriješio, ali udarac Štrkalja brani Ivušić, koji je inače bio siguran u prvom dijelu.

Drugo poluvrijeme je također burno krenulo i to solo prodorom Ofosua, Ikić ga je vukao sve do kaznenog prostora, gdje Ofosu pada, i to je penal za Puljane, kojeg sigurni iskorištava Gotal.

Dva igrača Cibalije koja su ušla u drugom poluvremenu skrojila su i gol za domaće. Miličević je glavom poslužio Kordića, koji sam sa pet metara ubacuje loptu u mrežu vratara Ivušića.

Do kraja utakmice Cibalia je imala nekoliko prilika za drugi gol, ali sve skupa neuspješno. U 87. minuti isključen je nakon drugog žutog Puclin, a samo par sekundi kasnije Vojnović sjajno prodire ubacuje Halilovića u stopostotnu šansu, ali je golman Cibalije bio uspješniji.

Cibalia : Istra 1961 1:4 (0:3) Strijelci: 0:1 Ofosu (5), 0:2 Gotal (11), 0:3 Kitanovski (23), 0:4 Gotal (51-11m), 1:4 Kordić (55),

Cibalia: Šubarić, Rubić, Zgrablić, Karamarko, Ikić, Dabro (od 46′ Kordić), Pervan, Štrkalj, Plum, Stepčić (od 72′ Filipović), Galić (od 46′ Miličević).

Istra 1961: Ivušić 6,5, Escoval 7, Mitrevski 7, Bertoša 6,5, Kitanovski 8 (od 64′ Grujević), Puclin 7,5, Kokorović 6,5, Čuljak 7, Vojnović 7,5, Ofosu 8 (od 86′ Prelčec), Gotal 8 (od 75′ Halilović).